SALON ALL IN UJ Z FILIPEM CHAJZEREM

5 grudnia 2017 roku w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się spotkanie z cyklu Salon All in UJ, którego gościem był Filip Chajzer, znany dziennikarz i reporter telewizyjny. Motywem przewodnim spotkania były media i dziennikarstwo.

Spotkanie miało charakter luźnej rozmowy między prowadzącymi, a gościem z Warszawy. Nie zabrakło śmiesznych anegdotek połączonych z ważnymi refleksjami na tematy codzienne. Wspomnieliśmy m.in. o aukcjach charytatywnych, dawnych powstańcach warszawskich oraz… Polonezie z klimatyzacją!

Wg Filipa Chajzera dziennikarz to ktoś, kto dochodzi prawdy. By nim zostać, warto zacząć jak najwcześniej i rozwijać się w tym kierunku już w czasie studiów. Wszystko po to, by zwiększyć umiejętności praktyczne. Studenci dziennikarstwa i kierunków pokrewnych na studiach uczą się bardzo teoretycznych rzeczy, które często nie przydają się w późniejszej pracy. Oczywiście nie tylko, istnieją też przedmioty niezbędne w pracy dziennikarza, takie jak chociażby prawo prasowe. Dlatego warto wzbogacić swoje CV o praktyki czy staże w gazetach, radiach czy nawet w lokalnej stacji telewizyjnej.

Istnieją dwie podstawowe drogi zrobienia kariery w mediach. Pierwsza, tradycyjna zazwyczaj rozpoczyna się studiami dziennikarskimi (lub pokrewnymi), wiedzie poprzez lokalne gazety i rozgłośnie radiowe, gdzie przyszli dziennikarze uczą się wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce. Ścieżka ta często potem zahacza o telewizję. Druga, bardziej liberalna, zakłada rozpoczęcia kariery od… YouTuba, na którym możemy publikować dosłownie wszystko. Oczywiście trzeba mieć na siebie pomysł i dużo samozaparcia, ponieważ wybić się nie jest łatwo. Chajzer przyznał, że internet stał się w ostatnich latach potężnym medium i być może kiedyś wyprze nawet telewizję.

Na koniec spotkania uczestnicy mieli okazję zadać Panu Filipowi pytania, jednym z nich było: ,,Czym jest dla Pana patriotyzm?”. Po chwilowym namyśle odpowiedział: ,

,,Patriotyzm to dbanie o godność kraju, w którym żyjemy”

A jaka jest Wasza definicja patriotyzmu?

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: