NIEBIESKI ALKOHOL?!

Processed with VSCO with hb1 preset

Chcesz zaskoczyć znajomych samodzielnie wykonanym alkoholem, ale wiesz, że bimbrownictwo w Polsce jest nielegalne? Mam na to całkowicie legalny sposób! W poście o wakacjach wspomniałam, że udało mi się zrobić pyszną, niebieską nalewkę. Jak się ją robi? Bardzo prosto! Zobacz przepis!

Oto przepis na niebieski alkohol:

Składniki:

  • 2 paczki cukierków lodowych (ja użyłam tych z Goplany ze względu na piękny niebieski kolor)
  • szklanka wody
  • 0,5 l wódki

Wykonanie:

Wodę wlewamy do garnka i dodajemy do niej cukierki. Ważne, żeby miały piękny niebieski odcień – od tego zależy kolor naszej nalewki. Gotujemy na małym ogniu aż cukierki się rozpuszczą. Nie doprowadzamy do wrzenia! To najtrudniejsza część wykonania iceówki, bo cukierki przywierają do dna i mogą się łatwo przypalić, więc ciągle musimy je mieszać. Powstały syrop studzimy. Do zimnego syropu wlewamy wódkę. Można użyć jej mniej lub więcej niż w przepisie, w zależności od tego jak mocny trunek chcemy otrzymać i jakiego koloru oczekujemy. Przelewamy do butelki i gotowe! Może czekać w lodówce na naszych gości, ponieważ alkohol konserwuje i nalewka się nie psuje.

Iceówka może być świetnym pomysłem na prezent lub po prostu trunkiem do poczęstowania znajomych podczas weekendowego spotkania. Na pewno zrobi wrażenie!

Daj znać, czy udało Ci się ją przygotować!

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: