MAKE-UP W 5 MINUT

Jak szybko się pomalować?

Ciężki dzień, zarwana noc, zmęczenie, niewyspanie… Znasz to. Budzik dzwoni przez 15 minut, a Ty ciągle jesteś w łóżku. Zaspałaś. Masz jakieś 10 minut do wyjścia, w tym 5 na zrobienie makijażu. Co jest absolutnym MUST DO zanim ruszysz na miasto do ludzi i nie będziesz straszyć przez kolejne 10 godzin?

1. PODKŁAD/KREM BB/KREM CC – w zależności od tego co lubisz, jakie masz przyzwyczajenia. Ja np. jesienią i zimą używam podkładu, a gdy zaczyna robić się ciepło przerzucam się na coś lżejszego, najczęściej krem CC.

2. KOREKTOR – na cienie pod oczami i ukrycie ewentualnych niedoskonałości
Dobry korektor potrafi ukryć nawet potężne cienie pod oczami, które od razu zdradzą Twoje niewyspanie, ewentualnie chorobę. Do dziś pamiętam jak jeden z moich kolegów na studiach zapytał mnie czy się dobrze czuję, bo źle wyglądam. A ja po prostu zapomniałam zatuszować cieni pod oczami. Nie popełniaj mojego błędu.

3. BRWI 
Nadaj im kształt kredką, pomadą lub zwykłym cieniem. Nie muszą być idealne jak te z instagrama, wystarczy że je delikatnie podkreślisz. Twarz od razu wygląda korzystniej.

4. KREDKA DO OCZU/EYELINER
Ja polecam jednak kredkę, bo aplikuje się szybciej niż rysuje kreskę eyelinerem, a przecież nie mamy czasu na ewentualne poprawki.

5. TUSZ DO RZĘS
Absolutna podstawa – wytuszuj dokładnie rzęsy. Oko będzie wyglądać na większe, a Twoje spojrzenie staje się zalotne. No chyba, że masz sztuczne rzęsy, wtedy spokojnie możesz ten punkt pominąć.

*6. OPCJONALNIE – KONTUROWANIE
Jeśli 5 wyżej wymienionych czynności wykonałaś szybciej niż w 5 minut, masz chwilkę na konturowanie. Nanieś brązer poniżej kości policzkowych, rozświetlacz dokładnie na nie, a na policzki róż. Twoja twarz będzie promienna i już na pewno nikt nie zauważy, że zarwałaś nockę i jesteś niewyspana.

Gotowa, ruszaj na miasto! 🙂

Pozdrawiam,
K.

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: