DLACZEGO POWINNAŚ MALOWAĆ SIĘ MNIEJ

Dlaczego najczęściej mniej znaczy więcej?

Lato w pełni, a ja na ulicach wciąż widzę młode dziewczyny w PEŁNYM MAKIJAŻU. I absolutnie nie zamierzam Cię przekonywać, żebyś przestała malować się w ogóle, bo sama sobie tego nie wyobrażam, ale miesiące wakacyjne to idealny czas żeby dać skórze trochę odpocząć. Oto 5 powodów, dlaczego powinnaś malować się mniej:

  1. Ciężkie podkłady i pudry w połączeniu ze słońcem zatykają Twoje pory. A od tego tylko krok do powstania wielu niedoskonałości. Chyba tego nie chcesz.
  2. Twoja skóra stanie się promienna. Może nie od razu, ale zobaczysz, że tak będzie. Przecież dbasz o dietę, zdrowo się odżywiasz i czasami fundujesz swojemu organizmowi detoks. Skórze też się należy.
  3. W końcu będziesz mieć więcej czasu, żeby się wyspać. Nie musisz przecież wstawać pół godziny wcześniej, żeby się pomalować. 10 minut w zupełności wystarczy. A możesz to zrobić nawet szybciej. Dużo.
  4. Większość dobrych kosmetyków do makijażu jest droga, więc Twój portfel szybko przytyje i Ci podziękuje. On może. A Ty zaoszczędzone parę groszy możesz wydać na coś innego, np. na małą podróż lub ciuchy, bo przecież sezon wyprzedażowy w pełni.
  5. Twój chłopak na pewno to doceni. Nie ukrywajmy, faceci lubią naturalność. I podkreślam tu po raz kolejny, nie zmuszam Cię, żebyś przestała malować się w ogóle. Ja tylko zachęcam, żebyś w porze letniej nieco ograniczyła ilość kosmetyków, które nakładasz na twarz. Ona też potrzebuje odpoczynku. Jak każdy.

Ja w wakacje, zwłaszcza gdy mam dzień wolny, staram się nie malować się wcale, albo bardzo minimalnie. Ciebie też zachęcam do chociaż jednego dnia w tygodniu bez makijażu. Podejmujesz wyzwanie? 🙂

Ściskam,
Kiniacz

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: