CZY WARTO IŚĆ NA MUSICAL CHICAGO? | KRAKÓW TEATR VARIETE

Chicago w Krakowie! Bilety prawie wyprzedane! A jednak udało mi się zdobyć jeden! Czy było warto? Sprawdźcie sami!

W piątek 8 grudnia miałam okazję wybrać się na spektakl Chicago w teatrze Variete w Krakowie. Ustrzeliłam ostatni bilet od All in UJ, wystroiłam się i poszłam! To był mój pierwszy musical, który oglądałam na deskach teatru i powiem krótko… zrobił na mnie nie-ziem-skie wrażenie! Od kostiumów, przez śpiew i ruch sceniczny po samą seksualność przedstawioną bez grama wulgarności.

Niewątpliwym numerem jeden jest utwór Więzienne Tango. Widziałam go wcześniej wiele razy w internecie, jednak energia, jaką przekazały nam na żywo tancerki/aktorki była nieporównanie większa do tej z youtubowego ekranu! Aż brak mi słów!

Bardzo mile zaskoczył mnie fakt, że musical nie był adaptacją historii na polskie warunki, a tylko (i aż) odtworzeniem jej przez naszych rodzimych aktorów. Jakoś nie wyobrażam sobie tej historii w polskich realiach. Wyobraźcie sobie ten tytuł: Warszawa. Albo Kraków. Albo gorzej: Radom.

Występ był przygotowany perfekcyjnie! Trwał prawie trzy godziny z jedną przerwą mniej więcej w połowie, czyli dość długo. W rolę Roxie wcieliła się piękna Basia Kurdej-Szatan, którą miło było zobaczyć w tak dobrej roli po otrzymaniu w 2015 roku antynagrody dla najgorszej aktorki za rolę w filmie Dzień Dobry Kocham Cię.

Jeśli miałabym w jednym słowie określić czy mi się podobało, powiedziałabym którkie: PO-LE-CAM! 
Polujcie na ostatnie bilety i miłego oglądania!

Ściskam,
K.

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: