CO ROBIĆ W WIELKANOC? MOJE SPOSOBY NA CIEKAWE ŚWIĘTA

Święta kojarzą Ci się z siedzeniem przy stole przez 3 dni? Sprawdź co zrobić, żeby przełamać nieco wielkanocną rutynę!

Nie wiesz jak ciekawie spędzić święta? Oto moje sposoby, które być może pozwolą Ci przełamać coroczną rutynę!

  • Idź na spacer po śniadaniu albo obiedzie. Albo kawie i tych pysznych plackach. Albo po tym wszystkim razem wziętym. Zabierz dzieciaki z rodziny, rodzeństwo albo po prostu psa. Pogadaj z nimi, albo sama ze sobą. Weź głęboki wdech, odpocznij. Nic tak nie relaksuje jak włóczenie się po pustych ulicach czy okolicznym lasku, a i dla zdrowia będzie to dobre. Wszyscy wiemy jak wyglądają święta w typowym polskim domu… Zatem ubierz wygodne buty i ruszaj w drogę, chociaż na pół godzinki!

  • Zaparz dobrą kawę lub herbatę, weź koc, rozsiądź się wygodnie w fotelu i włącz ulubiony film. Taki, który widziałaś milion 500 razy albo taki, którego od miesięcy nie masz czasu oglądnąć. Postaw na coś lekkiego, nie chcesz się chyba zamartwiać przez resztę popołudnia losami głównego bohatera, który zginął w wypadku lub poważnie zachorował. Lepiej się rozluźnij – nic tak nie odpręża jak dobra komedia!

  • Jeśli masz możliwość – spakuj rodzinę i wyjedź za miasto! Chociaż na jeden dzień. Mnie święta wielkanocne kojarzą się z gotowaniem, pieczeniem i sprzątaniem, bo codziennie przyjeżdżają inni goście. Raz babcia, raz ciocia, zawsze ktoś. Zaplanuj jeden świąteczny dzień na wyjazd w okoliczne góry lub nad wodę. Pospaceruj, zobacz coś nowego, a potem zjedz pyszny obiad albo domową szarlotkę! Na pewno znajdzie się jakiś otwarty lokal. Nie musisz przecież codziennie gotować – wystarczy że prawdopodobnie robisz to na codzień. W każdym mniejszym lub większym miasteczku znajdzie się jakieś miejsce, otwarte również w dni świąteczne.
  • Zawsze przyjeżdżasz do rodziny w odwiedziny na gotowe? Tym razem spróbuj upiec ciasto, babeczki czy najzwyczajniej w świecie zrobić sałatkę. W internecie jest mnóstwo prostych przepisów. Zaskocz najbliższych. Jeśli nie wyjdzie – trudno! Na pewno docenią Twoje starania. A może odkryjesz w sobie pasję do gotowania?

  • Rzadko widujesz się z babcią Helą, ciocią Basią czy wujkiem Grześkiem? Tym razem wykorzystaj dobrze świąteczny czas i przy rodzinnym stole lub w kuchni (tam toczą się najciekawsze debaty) po prostu porozmawiaj. Najzwyczajniej w świecie zapytaj co słychać, jak zdrowie, życie czy sprawy zawodowe. Albo opowiedz co u Ciebie – babcia czy dziadek na pewno będą chcieli wiedzieć jak idzie Ci na studiach, co robisz w wolnym czasie lub z kim się spotykasz.

A Wy macie jakieś sposoby na przełamanie świątecznej nudy?

Ściskam,
K.

KINIACZ
Studiuję filologię włoską na UJ i kocham podróżowanie! Jestem Ambassadorką EF Education First i Absolwentką EF Roma oraz EF Nowy Jork! <3 Jeśli masz jakieś pytania - śmiało pisz do mnie! PSS! Na Facebooku udostępniam czasami ciekawostki związane z Włochami, a na Instagramie możesz poznać mnie bliżej :) YouTube'a dopiero rozkręcam, ale docelowo będą tam relacje z moich podróży! Zapraszam!
%d bloggers like this: